Με το βαρύ 92-69 ηττήθηκε ο ΑΟ Αγρινίου στο κλειστό γυμναστήριο της Αρναίας από τον Σ.Α. Στρατωνίου, στο πλαίσιο της 7ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β Εθνικής. Οι Αγρινιώτες δεν θύμισαν σε τίποτα την ομάδα των προηγούμενων παιχνιδιών και γνώρισαν βαριά ήττα από το Στρατώνι.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους να έχουν ένα μικρό προβάδισμα με τη λήξη του δεκαλέπτου. Λίγο-πολύ, η εικόνα ήταν ίδια μέχρι το ημίχρονο, με τους γηπεδούχους βέβαια να αυξάνουν τη διαφορά στους 7 πόντους (39-32).

Στην επανάληψη, οι Αγρινιώτες ήταν σα… να μη μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Με επιμέρους σκορ τρίτου δεκαλέπτου 31-15, οι γηπεδούχοι πήραν μεγάλο προβάδισμα 23 πόντων που τους έδωσε άλλον αέρα και στο τέταρτο δεκάλεπτο, το οποίο είχε περισσότερο τυπικό χαρακτήρα. Το ισόπαλο 22-22 του τελευταίου δεκαλέπτου έφερε το τελικό 92-69.

Δεκάλεπτα: 20-16, 39-32, 70-47, 92-69.
Σ.Α. Στρατωνίου (Γιάννης Χατζούλης): Κελεσίδης 17(4), Δελίδης 17(4), Σουτζόπουλος 19(1), Θωμαΐδης 2, Φλιάτης 2, Πολιτόπουλος 6, Δασκαλόπουλος 16, Γρηγοριάδης 3, Ζύγουρας 2, Σαμαράς 6, Πονόπουλος 2.
Α.Ο. Αγρινίου (Χρήστος Μυριούνης): Μπερερής 13(1), Τασόπουλος 20(1), Πουρνάρας, Τάσσος 6, Σταμούλης 2, Γκρέκας 6, Μήτσου 8, Γκόβας 10, Μακρής 4.