Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Συνεχίζει ακάθεκτος ο ΑΟ Αγρινίου – 9η νίκη σε 10 αγωνιστικές

Πρώτος μαζί με το Ανατόλια ο ΑΟ Αγρινίου που κέρδισε και τους Ίκαρους Σερρών

Την 9η νίκη του στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε ο ΑΟ Αγρινίου που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου των Ικάρων Σερρών με 64-57.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο και στο ημίχρονο οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν με 37-34. Η μικρή διαφορά παρέμεινε και στο τρίτο δεκάλεπτο, ενώ στην τελευταία περίοδο η ομάδα του Διαμαντάκου πήρε προβάδισμα 10 πόντων και έφτασε τελικά στην επικράτηση με το τελικό 64-57.

Τελευταία αγωνιστική υποχρέωση για το 2018 είναι το παιχνίδι της επόμενης εβδομάδας με το Φίλιππο Βέροιας εκτός έδρας.

Δεκάλεπτα: 17-18, 20-16, 11-10, 16-13.
Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μπερερής, Μιχάλογλου 14, Καπινιάρης 18(2), Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 14(2), Μητσου 12(1), Ψαράς, Σαρρής, Σταμίρης.
Ίκαροι Σερρών (Κώστας Σίσκος): Κάτος, Δημάδης, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9(1), Δαλαγκόζης 4, Κουτσοκώστας, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 3, Φώτογλου 6, Κακιούζης 25.