Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Μπαίνει σε περιπέτειες ο ΑΟ Αγρινίου – Νέα ήττα από το Ανατόλια

Εντός έδρας ήττα για τον ΑΟΑ

Μία ακόμη ήττα ήρθε για τον ΑΟ Αγρινίου, αυτή τη φορά εντός έδρας από το Ανατόλια (64-66), στο πλαίσιο της 14ης Αγωνιστικής της Α2, που διεξήχθη το Σάββατο 11 Ιανουαρίου.

Ο ΑΟΑ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, προηγήθηκε με 3 πόντους στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και με 9 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν τη διαφορά και προηγήθηκαν στο 30ο λεπτό μ’ έναν πόντο. Τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο δευτερόλεπτο με τον Γκάτζια να ευστοχεί σε τρίποντο και να δίνει τη νίκη στο Ανατόλια.

Δεκάλεπτα: 18-15, 16-10, 13-23, 17-18.
Διαιτητές: Ξενικάκης – Μπακάλης – Ντούρας.

Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 7, Μπερερής, Μιχάλογλου 10(2), Χατζηνικόλας 1, Φραντσέσκι 14, Χρήστου, Γιαννακίδης 11(3), Γκρέκας 8(2), Σταματογιάννης 13, Παπαχρήστος, Κασσιούμης, Σταμίρης.
Ανατόλια (Πέτρος Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 16(3), Παπαδόπουλος, Γαλανίδης, Καραποστόλου 15(2), Ασημακόπουλος 7, Ξενιτίδης, Ντούβνιακ 14(2), Καραγιαννίδης, Μπρόζος 4, Πιλκούδης 2, Τόζιος 8, Νώτης.