Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Ήττα από τον Διαγόρα Δρυοπιδέων

Πλήρωσε το κακό τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ

Το κακό τρίτο δεκάλεπτο πλήρωσε ο ΑΟ Αγρινίου, που ηττήθηκε από τον Διαγόρα Δρυοπιδέων με 85-90, στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου, την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου, στο πλαίσιο της 11ης Αγωνιστικής της Α2.

Η ομάδα του Διαμαντάκου μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με διαφορά 9 πόντων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο διατήρησε το προβάδισμα και στο ημίχρονο το σκορ ήταν 43-37. Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν στην αντεπίθεση στο τρίτο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 6 στο 30ο λεπτό (63-69). Ο ΑΟΑ ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος, όμως στο φινάλε οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 24-15, 19-22, 20-32, 22-21.
Διαιτητές: Παναγιώτου – Κωνσταντινίδου – Καρακάσης.
Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 7, Μπερερής 5, Μιχάλογλου 12(1), Χατζηνικόλας 4, Φραντσέσκι 25(6), Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 9, Σταματογιάννης 14, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 6, Σταμίρης.
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Νάσος Χούμπαυλης): Κουκάς 14(4), Καράμπουλας 20, Πολυτάρχου 20(5), Πετροδημόπουλος 9, Λιακόπουλος 14, Καρασταμάτης 10(2), Μαχαίρας 3, Γκιουζέλης.