Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Εύκολη νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου με τους Τιτάνες Παλαμά (86-62)

Τη δεύτερη σερί νίκη του πέτυχε ο ΑΟ Αγρινίου υπό τις οδηγίες του Διαμαντάκου

Νέα νίκη πέτυχε ο ΑΟ Αγρινίου και δεύτερη συνεχόμενη, στο πλαίσιο της 10ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής. Οι Αγρινιώτες κέρδισαν την Κυριακή, στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου, τους Τιτάνες Παλαμά με 86-62. Αυτή ήταν η τέταρτη συνολικά νίκη για τον ΑΟΑ και η δεύτερη εντός έδρας.

Οι παίκτες του Διαμαντάκου μπήκαν μπήκε από την αρχή καλά στο παιχνίδι, προηγήθηκαν με 20-10 και έκλεισαν το ημίχρονο με σκορ 30-19. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 53-35. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους 11 πόντους, όμως ο ΑΟΑ έφτασε στο τέταρτο δεκάλεπτο τη διαφορά μέχρι και τους 20 πόντους και το παιχνίδι έληξε με το τελικό 86-72.

Δεκάλεπτα: 30 – 19, 53 – 35, 65 – 54, 86 – 72.
Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 7, Μπερερής 10, Κυριλής Θ. 7, Μουρατίδης 17(4), Κυριλής Δ. 3(1), Ρέντζιος 2, Τάσσος, Γκρέκας 14(2), Μήτσου 4, Σταύρου 10(2), Κασαμπαλής 12, Τάγκας.
Τιτάνες Παλαμά (Χάρης Φόρος): Κουσιάντζας 10, Μπιζιώτης 3(1), Τσούμας, Γεωργαντζάς 10(1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 18(4), Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 5(1), Μανδαλάκης 16(1), Αποστολάκης 10.

Συνέντευξη Τύπου

Οι δηλώσεις του προπονητή των Τιτάνων Παλαμά Χάρη Φόρου και του προπονητή του ΑΟ Αγρινίου Γιάννη Διαμαντάκου μετά τον αγώνα: