Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

ΑΟ Αγρινίου: Σημαντική νίκη επί του Οίακα Ναυπλίου

Οι Αγρινιώτες επικράτησαν με 75-66

Σημαντική νίκη επί του Οίακα Ναυπλίου πέτυχε ο ΑΟ Αγρινίου, στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου, το Σάββατο 7 Μαρτίου. Οι Αγρινιώτες επικράτησαν με 75-66 της ομάδας του Ναυπλίου, στο πλαίσιο της 21ης Αγωνιστικής της Α2 Εθνικής.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον ΑΟΑ να κλείνει το 20λεπτο με προβάδισμα 3 πόντων. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Διαμαντάκου άνοιξε λίγο τη διαφορά και προηγήθηκε με 6 πόντους, ενώ στα τελευταία λεπτά η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 12 πόντους, για να κλείσει στο τελικό +9.

Δεκάλεπτα: 17-16, 16-14, 25-22, 17-14.
Διαιτητές: Παναγιώτου – Παφίλης – Ελευθεριάδης.

Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 9, Μπερερής 10(2), Παπαχρήστος, Χατζηνικόλας 7(1), Φραντσέσκι 28(4), Χρήστου, Γιαννακίδης, Γκρέκας 8(1), Σταματογιάννης 6, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 4, Σταμίρης.
Οίαξ Ναυπλίου (Χάρης Κουλουριώτης): Σιμιτζής 12(2), Ραζής 3(1), Κουμπούρας 6, Πασσολάρι, Παπαντωνίου 8(2), Τζόρτζεβιτς 2, Μιχόπουλος, Βύρλας 4, Καλλινικίδης 13, Σκορδάς 11, Μακρής, Ψημίτης 7.