Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Ακάθεκτος ο ΑΟ Αγρινίου, νίκησε και τον Τρίτωνα

Τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για τους Αγρινιώτες

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες στην Α2 Εθνική Κατηγορία πέτυχε ο ΑΟ Αγρινίου το Σάββατο 19 Οκτωβρίου, που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Τρίτωνα με 74-62.

Η ομάδα του Διαμαντάκου προηγήθηκε στο ξεκίνημα κι έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 3 πόντων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 8, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 1 πόντου. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ προηγήθηκε με διαφορά 8 πόντων και στο 30ο λεπτό το σκορ ήταν 48-43. Τρία λεπτά πριν το τέλος του αγώνα η διαφορά έφτασε τους 18 πόντους και τελικά οι Αγρινιώτες έφτασαν στη νίκη με +12.

Δεκάλεπτα: 16-13, 14-18, 18-12, 26-19.
Διαιτητές: Παφίλης – Ζαχαρής – Ταρενίδης Κ.
ΑΟ Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 16(2), Μινασιάν, Μιχάλογλου 8(1), Χατζηνικόλας 6(1), Φραντσέσκι 12(1), Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 11, Σταματογιάννης 8, Ψαράς 5(1), Κασσιούμης 8, Σταμίρης.
ΑΟ Τρίτων (Μιχάλης Μιχελάκος): Παπαδημητρίου 4(1), Κουτούλας 11(2), Γάργαλης 4, Καλαντζής 2, Κόκκαλης 10, Παπαρέγκας 12(2), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 2, Κίτσιος, Κουκουνιάς 5, Βερτούδος, Στανόγιεβιτς 12.