Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Νίκη για τους άντρες και την παίδων του Παναιτωλικού

Με τον Αθλητικό Σύλλογο Λέων Μεσολογγίου αγωνίστηκε η ομάδα Ανδρών του Παναιτωλικού, την Κυριακή 20 Δεκέμβρη 2015, στο ΔΑΚ Μεσολογγίου.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να βρίσκονται πολύ κοντά στο σκορ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Παναιτωλικού με την άμυνά της εγκλώβισε τον Λέοντα και με αιφνιδιασμούς στην επίθεση πήρε μία σημαντική νίκη με 65-52.

Το παιχνίδι άργησε να ξεκινήσει περίπου μια ώρα λόγω… καθυστέρησης της άφιξης του δεύτερου διαιτητή!

Δεκάλεπτα: 20-22 , 15-12, 10-18, 7-13.
Λέων Μεσολογγίου (Μούτσιος) : Γατσώρης, Βουκελάτος, Σαράντος, Δάλλας 2, Καραντινός 17, Σακκάς 6, Βραχάς 1, Σιμώνης, Ζαχαρίου, Κούσουλας 13, Λυμπεράτος 3, Δάλλας 8 (2).
ΓΦΣ Παναιτωλικός (Παπαθανασόπουλος) : Μαυρομάτης, Πάρδος 7, Μαυροφρύδης, Παπαθανασόπουλος 11, Μακρής, Τασιούλης Ι. 14 (1), Πιστιόλης, Τασιούλης Χ. 4, Καλλιακμάνης, Σταθόπουλος 18 (3), Γκρίζης 9, Καραπάνος 2.

Νίκη σημείωσε και η ομάδα παίδων του Παναιτωλικού, που επικράτησε με 81-37 του Α.Γ.Ο. Αιτωλικού “Γρ. Λιακατάς” για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος, την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου στο Γυμνάσιο Αιτωλικού.

Ο Παναιτωλικός πήρε εύκολα προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, με το πρώτο ημίχρονο να λήγει 19-45, και τον αγώνα να λήγει στο 37-81, υπέρ του Παναιτωλικού.

Δεκάλεπτα: 5-24, 14-21, 3-26, 15-10.
ΑΓΟ Λιακατάς (Φαράντος): Μαντέλος Γ., Αναστασόπουλος, Πουρνάρας, Κοντοδήμας, Γιαννούλης, Λαγός, Μαντέλος Φ., Γαρδέλης, Ρόμπολας Α, Μάντης, Σιαδήμας, Σμπόρας.
ΓΦΣ Παναιτωλικός (Παπαθανασόπουλος): Χουλιάρας 13, Παπαθανασόπουλος 12, Αργυρίου 16, Καζανάς 16, Καρκαμπούνας 7, Μαυρομάτης 1, Τσατσούλης 6, Σύρρος, Πιστιόλης Π. 2, Αγγέλης Ε. 6, Αγγέλης Π., Γουρνάρης 2.