Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Ήττα στην Ξάνθη για τον ΑΟ Αγρινίου

Ήττα στον πόντο για τον ΑΟΑ

Την ήττα με σκορ 52-51 γνώρισε ο ΑΟ Αγρινίου στην Ξάνθη από την τοπική Ασπίδα, στο πλαίσιο της 27ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με διαφορά 3 πόντων, όμως ο ΑΟ Αγρινίου επέστρεψε και πήρε προβάδισμα στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου και στο ημίχρονο η διαφορά έφτασε τους 10 πόντους. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 2 και στο τέλος έφτασαν στη νίκη με διαφορά ενός πόντου.

Δεκάλεπτα: 13-10, 11-24, 18-10, 10-7.
Α.Π.Σ. Ασπίς Ξάνθης (Κωνσταντίνος Ιωαννίδης): Αμούτζιας 13(2), Παπαδάκης 11, Γρούδος 5(1), Τσιώγκας 3, Στεφανίδης, Κλωνάρας 5, Άνθης, Κουτσογιάννης 11, Γκέλιος 1, Απιδόπουλος, Σαββίδης 3(1), Μασμανίδης.
Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8(2), Μπερερής 12, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 6(1), Γκρέκας 2, Κυριλής Δ. 2, Τάσσος 3, Κασαμπαλής 2, Μήτσου 16(5), Ρέντζιος, Τάγκας.