Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Τέταρτη σερί νίκη για την Κ17 του Παναιτωλικού – Ήττα για την Κ15

Στην 1η θέση της βαθμολογίας η Κ17, μαζί με ΠΑΣ Γιάννινα και ΠΑΟΚ

Στην 1η θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα Υποδομής της Super League, μαζί με ΠΑΣ Γιάννινα και ΠΑΟΚ, βρίσκεται η ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού, έπειτα από την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της με σκορ 2-0 κόντρα στη Λαμία, την Κυριακή 1 Νοεμβρίου.

Η μεγάλη ευκαιρία του α’ ημιχρόνου χάθηκε στο 6’, όταν ο Κόκα κέρδισε κι εκτέλεσε πέναλτι στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι. Τα «καναρίνια» ήταν ανώτερα και άνοιξαν το σκορ στο 70’ με πλασέ του Ζουρνατζάκη. Εννέα λεπτά αργότερα ,από εκτέλεση φάουλ του Αυγέρη, ο Ζουρνατζάκης και πάλι διαμόρφωσε με κεφαλιά το τελικό 2-0.

Αγωνίστηκαν οι: Πουλιάνας, Μπαρδούλης, Καστανιώτης, Ζαβέρδας, Σοφιανόπουλος, Νικολάου, Παπαδόπουλος (60’ Τσουγκρής), Μπαρμπαγιάννης (60’ Τσουμάνης), Ζουρνατζάκης (85’ Κοντογιάννης), Κόκα (85’ Αθανασίου), Αυγέρης (85’ Τουρλίδας).

Ήττα στην πρεμιέρα για την Κ15

Η Κ15, στον πρώτο της αγώνα στο πρωτάθλημα, γνώρισε την ήττα με 5-2 από τον Παναθηναϊκό εκτός έδρας, πραγματοποιώντας ωστόσο πολύ καλή εμφάνιση. Προηγήθηκε στο 24’ με σουτ του Γιωτόπουλου, ο οποίος στο τέλος του ημιχρόνου με το σκορ στο 2-1 είχε δοκάρι. Ο ίδιος μείωσε στο 62’ με πλασέ σε 3-2, με τους γηπεδούχους να εδραιώνουν τη νίκη τους σκοράροντας δύο φορές στα τελευταία λεπτά.

Αγωνίστηκαν οι: Δουφέκας, Τουφεκούλας, Ζαμπάρας (75’ Γιαννόπουλος), Βλαχογιάννης (40’ Κυριαζής), Τασιούλας, Μόκκας, Γαλαζούλας (65’ Σαλαγιάννης), Καπνιάρης, Αγγελόπουλος (69’ Χισενάι) Γαλιάτσος, Γιωτόπουλος.