Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

ΜΙΝΙ 2002: Εύκολη νίκη για τον Παναιτωλικό επί του ΓΟ Αμφιλοχίας

Μία ακόμη νίκη πέτυχαν οι αθλητές της ομάδας ΜΙΝΙ 2002 του Παναιτωλικού την Κυριακή 6 Μαρτίου στο ΔΑΚ Αγρινίου, επί του Γ.Ο. Αμφιλοχίας με σκορ 57-18.

Οι γηπεδούχοι παρότι μπήκαν μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο προηγήθηκαν με 9-5. Στο δεύτερο δεκάλεπτο παίζοντας καλό μπάσκετ και πετυχαίνοντας εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό, έκαναν επιμέρους σκορ 18-2 και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 27-7. Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο συνέχισαν στο ρυθμό που έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο, αν και πάλι δεν απέφυγαν κάποιες επιπόλαιες ενέργειες στην επίθεση χάνοντας εύκολα καλάθια.

Το τελικό σφύριγμα των διαιτητών Σταθόπουλου Στ. και Χριστογιάννη Ι. βρήκε τον Παναιτωλικό νικητή με 57-18.

Δεκάλεπτα: 9-5, 18-2, 14-7, 16-4.
Παναιτωλικός ΓΦΣ (Θ. Παπαθανασόπουλος): Τσατσούλης 4, Τασούλης 11, Χουλιάρας 3, Πιστιόλης Π. 12, Καρκαμπούνας Ι. 20, Αγγέλης Ε. 6, Αγγέλης Π. 2, Βασιλείου, Καρέτσος, Καρκαμπούνας Κ., Καραμπέρης, Παπαθανασόπουλος Α.
ΓΟ Αμφιλοχίας (Σταμούλης): Πλακίδας, Κατσούδας, Ζαχαρής, Μπεκιάρης, Ευαγγελόπουλος, Λούντζης, Τσουμάνης, Παπαζάνης, Μπαλατσούκας, Βλάχος.