Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Έγραψαν ιστορία τα αδέρφια Σταμούλη και ο Γιώργος Κύρτσης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου

Πρώτη φορά τρεις Αγρινιώτες στο βάθρο των νικητών σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου

Ιστορία έγραψαν οι αθλητές του ΓΑΣ Αγρινίου Κώστας Σταμούλης, Νίκος Σταμούλης και Γιώργος Κύρτσης, οι οποίοι πήραν μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Κ23, που διεξήχθη στο Αίγιο με τη συμμετοχή των καλύτερων Ελλήνων αθλητών αντοχής. Ο Κώστας Σταμούλης αναδείχθηκε πρωταθλητής ανδρών, ο Νίκος Σταμούλης πρωταθλητής νέων, ενώ χάλκινος πανελληνιονίκης Κ23 αναδείχθηκε ο Γιώργος Κύρτσης.

Πρώτη φορά τρεις Αγρινιώτες στο βάθρο των νικητών

Είναι η πρώτη φορά που τρεις αθλητές απ’ το Αγρίνιο ανεβαίνουν στο βάθρο των νικητών σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου!

Ατομικό ρεκόρ ο Κώστας, στα… χνάρια του Κούση

Ο Κώστας Σταμούλης νίκησε στους άνδρες πετυχαίνοντας ατομικό ρεκόρ με 29:20, οδηγώντας από την αρχή την κούρσα. Μετά τον αείμνηστο Μιχάλη Κούση είναι ο δεύτερος Αγρινιώτης που πετυχαίνει αυτή τη σπουδαία διάκριση!

Εντυπωσιακός ο Νίκος, εξαιρετικός ο Κύρτσης

Πρωταθλητής Ελλάδας Κ23 και 2ος στους άντρες ο εντυπωσιακός Νίκος Σταμούλης, ενώ καταπληκτική εμφάνιση με την 3η θέση στο πανελλήνιο Κ23 πραγματοποίησε ο εξαιρετικός Γιώργος Κύρτσης.

Τα «συγχαρητήρια» του ΓΑΣ

«Συγχαρητήρια πολλά στους σπουδαίους αυτούς πρωταθλητές που μας κάνουν περήφανους και στον προπονητή τους Μπάμπη Ποσονίδη», σημειώνεται σε ανακοίνωση του ΓΑΣ Αγρινίου.