Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

Ασταμάτητος ο ΑΟ Αγρινίου, κέρδισε και τον Φίλιππο Βέροιας

Νίκη με 26 πόντους διαφορά για τους Αγρινιώτες που έκαναν το “4 στα 4”

Παίζοντας εξαιρετική άμυνα και όντας αποτελεσματικός στην επίθεση, ο ΑΟ Αγρινίου έφτασε στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη του εφέτος, σε ισάριθμα παιχνίδια. Οι Αγρινιώτες δείχνουν… ασταμάτητοι αυτή την περίοδο κι επικράτησαν με 68-42 του Φίλιππου Βέροιας.

Καμάρας, Σταματογιάννης και Μιχάλογλου είχαν εξαιρετική απόδοση και οδήγησαν την ομάδα τους σε εύκολη επικράτηση, αφού προηγούνταν με +13 πόντους στο ημίχρονο. Κάνοντας διαχείριση του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο, η διαφορά άνοιξε με τους Αγρινιώτες να φτάνουν σε ακόμη μία σπουδαία νίκη με 68-42.

Δεκάλεπτα: 20-13, 33-20, 49-35, 68-42.
ΑΟ Αγρινίου (Διαμαντάκος): Καμάρας 12 (6 ριμπάουντ), Μπερερής 4 (6 ριμπάουντ), Μιχάλογλου 12 (1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ), Χατζηνικόλας 6 (1), Φραντσέσκι 9, Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 6, Σταματογιάννης 14 (7/9 δίποντα, 14 ριμπάουντ), Ψάρας 3 (1), Κασιούμης 2, Σταμίρης.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τσούκας, Τσεσμετζίδης, Φυλάκης, Βαλλιος 3 (1), Τσιακλαγάνος 3, Ελευθεριάδης (0/8 σουτ), Κοθράς 9 (3/15 σουτ), Παραπούρας 10 (2/8 σουτ), Σουτζόπουλος 3, Καντάρκος 7 (2/9 δίποντα, 8 ριμπάουντ), Φιλιππόπουλος, Ντρεκάλοβιτς 7