Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Έτσι απλά... τέταρτη σερί ήττα για τα "καναρίνια" - AgrinioVOICE.gr

Έτσι απλά… τέταρτη σερί ήττα για τα “καναρίνια”

Χωρίς βαθμό μετά από 4 αγώνες ο Παναιτωλικός που έχει πάρει από νωρίς την… κατιούσα!

Παρότι εμφανίστηκε ελαφρώς βελτιωμένος, ο Παναιτωλικός δεν μπόρεσε να πάρει κάποιον βαθμό από το παιχνίδι με την ΑΕΚ στο Αγρίνιο και προβληματίζει ιδιαίτερα για το μέλλον του στην κατηγορία. Τα “καναρίνια” ηττήθηκαν με 1-0 από τον “δικέφαλο”, το βράδυ του Σαββάτου (21/9), την ίδια ώρα που η εικόνα του γηπέδου (περίπου 1.500 Ενωσίτες) προβλημάτισε για την… έννοια της φιλοξενίας που έχει η ΠΑΕ. Ο Λιβάγια το γκολ για την Ένωση. Είχε σκοράρει ο Μοράρ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ακυρώθηκε το γκολ του ως οφσάιντ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι. Πρέσαραν ψηλά και προσπάθησαν να κλέψουν μπάλες. Μόλις στο 6ο λεπτό απείλησαν για πρώτη φορά με γυριστό του Μάνταλου, στο 10′ με τον Αλμπάνη, ενώ ένα λεπτό μετά ο Κνετ εξουδετέρωσε κεφαλιά του Μάνταλου. Στο 18′ ήταν η σειρά του Λόπες ν’ απειλήσει.

Ο Παναιτωλικός απειλούσε μόνο με ατομικές ενέργειες του Αριγίμπι, αλλά δεν μπορούσε να ολοκληρώσει φάσεις. Στο 42′ ο Μοράρ ανάγκασε τον Μπάρκα στην πρώτη του επέμβαση στον αγώνα, ενώ το πρώτο ημίχρονο συνεχίστηκε σε χαμηλούς ρυθμούς και μοιραία στο 0-0.

Στην επανάληψη, η Ένωση μπήκε ξανά δυνατά, εκμεταλλευόμενη τον φορμαρισμένο Λιβάια. Στο 52′, το 57′ και το 59′ η ΑΕΚ απώλεσε καλές ευκαιρίες με τον Κροάτη, ενώ στο 62′ «άγγιξε» το γκολ όταν μετά από ωραία πάσα του Μάνταλου, μπήκε στην περιοχή όμως πλάσαρε άουτ. Μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη, ο Λιβάια ξαναχτύπησε στο 69. Με ωραία ενέργεια ξεμαρκαρίστηκε και με πολύ ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κνετ.

Ο Παναιτωλικός δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο της συνέχειας ν’ απειλήσει και γνώρισε την τέταρτη σερί ήττα σε ισάριθμους αγώνες κι έμεινε στους 0 βαθμούς…

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κνετ, Σανιά, Γιοβάνοβιτς, Μαλής, Μπάλμπι, Λουσέρο (76′ Καββαδίας), Ταχάρ (82′ Τσιγγάρας), Ντίας (87′ Μπαϊροβιτς(, Ντάλσιο, Αριγίμπι, Μοράρ.
ΑΕΚ: Μπάρκας, Μπακάκης, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες, Παουλίνιο, Κρίστισιτς (78′ Γαλανόπουλος), Σιμόες, Μάνταλος (84′ Χουλτ), Λόπες, Αλμπάνης (65′ Γιακουμάκης), Λιβάγια.