Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Κ20: Αγχώθηκε, αλλά κέρδισε τον Ατρόμητο

Ακόμα μία νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ20 του Παναιτωλικού, που επιβλήθηκε με σκορ 2-0 του Ατρόμητου στο Emileon, το πρωί του Σαββάτου (5/12) και διατηρήθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας, έξι βαθμούς πίσω από την κορυφή.

Οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, όταν στο 31’ ο Μωραΐτης αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι και αγχώθηκαν στη συνέχεια, αφού δεν μπορούσαν να διασπάσουν την άμυνα των φιλοξενούμενων.

Τελικά, τον γόρδιο δεσμό έλυσε ο Γιώργος Κοντογιάννης στο 85’ με κεφαλιά, ενώ δύο λεπτά αργότερα μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Βασιλούδης, ο Μαργαρίτης ήταν εύστοχος και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Αθανασόπουλος, Καράι, Ζίγκηρης, Μιχάι, Σάαντο, Κοντογιάννης Ι., Γιαννιώτης (76’ Μυτιλήνης), Μαργαρίτης, Μωραΐτης (81’ Κοντογιάννης Γ.), Βασιλούδης, Βακράκος (68’ Γκασούκας).

• Οι ομάδες Κ17 και Κ20 αγωνίζονται την Κυριακή (6/12) στη Θεσσαλονίκη με τις αντίστοιχες του ΠΑΟΚ.