Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Τα στιγμιότυπα της νίκης του Παναιτωλικού επί της Καλλονής (VIDEO)

Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε το παιχνίδι πιο καλά και θέλησε να πετύχει ένα γρήγορο γκολ, πιέζοντας ασφυκτικά τους φιλοξενούμενους. Το γκολ δεν άργησε να έρθει με τον Κάπελ να σκοράρει στο 17ο λεπτό μετά από όμορφη αντεπίθεση με τον Ουάρντα, ο οποίος γύρισε από αριστερά και χαμηλά τη μπάλα και ο Ολλανδός με σουτ στην κίνηση έκανε το 1-0.

Ο Παναιτωλικός, που στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα είχε τον έλεγχο της μπάλας, στα τελευταία λεπτά αγχώθηκε και χρειάστηκε τις επεμβάσεις του Κυριακίδη για να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο.

Δείτε πως διαμορφώθηκε το τελικό 1-0, ΕΔΩ.