Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Παράσχος: “Είναι κρίμα, αδικούμε τους εαυτούς μας”

Ο Γιώργος Παράσχος δεν μπορούσε να πιστέψει πώς χάθηκε η νίκη επί του Παναιτωλικού, ενώ χαρακτήρισε τους παίκτες του ‘αυτόχειρες’, κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου μετά τον αγώνα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

“Για μια ακόμα φορά αποδεικνύεται ότι είμαστε ιδανικοί αυτόχειρες. Δεν είναι δυνατόν αυτές τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε, και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, να μην τις τελειώσουμε. Με ένα δεύτερο γκολ θα λύνονταν τα πόδια των παικτών.

Στο δεύτερο ημίχρονο η αποβολή μας έκανε ζημιά τελικά. Επαναπαυτήκαμε, προσπαθήσαμε να κάνουμε διαχείρηση για να κρατήσουμε το 1-0. Μέσα από μια στημένη φάση και χωρίς να κινδυνέψουμε, εκτός από μια κόντρα επίθεση που έκοψε ο Κουλιμπαλί, δεχτήκαμε την ισοφάριση. Είναι κρίμα, αδικούμε τους εαυτούς μας. Είμαστε στεναχωρημένοι που δεν πήραμε τη νίκη που αξίζαμε. Το ξέραμε ότι ο Παναιτωλικός είναι καλός στις στημένες φάσεις και το πληρώσαμε πολύ ακριβά”.