Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Ουζουνίδης: “Πήραμε αυτό που θέλαμε”

Στο αποτέλεσμα του αγώνα στάθηκε ο Μαρίνος Ουζουνίδης στη συνέντευξη Τύπου, μετά το νέο “διπλό” επί του Παναιτωλικού (1-2) για το Κύπελλο. Ο προπονητής των “κυανέρυθρων” τόνισε:

“Εκείνο που μας ενδιέφερε ήταν να πάρουμε το αποτέλεσμα που θέλαμε και το καταφέραμε. Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο στο αμυντικό κομμάτι αλλά βγάλαμε και τις επιθέσεις που θέλαμε. Στο δεύτερο ημίχρονο σίγουρα δεν ήμασταν το ίδιο καλοί, κάτι που οφείλεται στον αντίπαλο, ο οποίος ήταν πιο δραστήριος και έμπαινε πιο δυνατά στις μονομαχίες, αλλά και ένας δεύτερος λόγος είναι ότι είχαμε κι εμείς αρκετά παιδιά μέσα στην ενδεκάδα που δεν είχαν ρυθμό αγώνων και ήταν φυσιολογικό να έρθει η κούραση.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πάρα πολλούς χώρους. Αν ήμασταν περισσότερο προσεκτικοί θα μπορούσαμε να κάνουμε περισσότερες ευκαιρίες και να δημιουργήσουμε περισσότερες προϋποθέσεις για γκολ.

Αν στο παιχνίδι με τη Ζάκυνθο κερδίσουμε θα έχουμε την ευκαιρία το τελευταίο παιχνίδι να το δούμε εντελώς διαφορετικά. Εύχομαι καλή συνέχεια στον Παναιτωλικό και νομίζω ότι με την έλευση του καινούργιου προπονητή θα πάει καλύτερα, είμαι σίγουρος ότι θα πάει καλύτερα”.