Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Νίκη της γυναικείας ομάδας χάντμπολ του Παναιτωλικού – Ξεκινάει το πρωτάθλημα

Ακόμη μία νίκη σημείωσε η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του Παναιτωλικού στο δεύτερο φιλικό αγώνα που πραγματοποίησε στις 8 Νοεμβρίου στο ΔΑΚ Αγρινίου με το Σεριφάτο Αιγίου. Ο αγώνας έληξε με 20-16, με τα κορίτσια του Τίτορμου όμως να μην ξεκινούν καλά στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο, ανέβασαν την απόδοσή τους και παίζοντας καλή άμυνα και αντεπιθέσεις, πήρε το προβάδισμα. Αυτό ήταν και το τελευταίο τεστ πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας, στην οποία αγωνίζεται φέτος η ομάδα του Γιώργου Ραμμόπουλου.

Εν τω μεταξύ, ξεκινούν αυτό το Σάββατο (14/11) οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας, αφού ο Παναιτωλικός αντιμετωπίζει στο γήπεδο της Ηλιούπολης στις 19.00 την τοπική ομάδα, στο πρώτο του φετινό παιχνίδι πρωταθλήματος.