Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Κυριακίδης: “Ήταν δύσκολο παιχνίδι, αλλά έπρεπε να κερδίσουμε”

Ικανοποιημένος που βοήθησε την ομάδα του να φτάσει στο τρίποντο με την Καλλονή ήταν ο Δημήτρης Κυριακίδης, σε δηλώσεις του στην κάμερα του Novasports μετά το τέλος του Σαββατιάτικου αγώνα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

“Δυστυχώς παρουσιαστήκαμε διαφορετικά στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο. Στο ξεκίνημα του αγώνα ήμασταν πολύ καλοί, πετύχαμε το γκολ και χάσαμε πολλές ευκαιρίες για να ‘κλειδώσουμε’ τη νίκη από το ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν ήμασταν καλοί. Δώσαμε χώρο στον αντίπαλο που μας πίεσε πολύ και του δώσαμε δικαιώματα να φτάσει με αξιώσεις στην εστία μας.

Κάποιες φορές σταθήκαμε τυχεροί και κάποιες άλλες καταφέραμε να κρατήσουμε μακριά τον αντίπαλο και εν τέλει πήραμε μία πολύ σημαντική νίκη.

Μπόρεσα να βοηθήσω την ομάδα μου με κάποιες επεμβάσεις. Ο τερματοφύλακας χρειάζεται πάντοτε και τύχη, αλλά ήμουν εκεί σε 2-3 φάσεις που με χρειάστηκε η ομάδα μου και φτάσαμε σε ένα πολύ κρίσιμο τρίποντο. Έπρεπε να κερδίσουμε, γιατί παίζαμε με την ουραγό της βαθμολογίας, αλλά ξέραμε ότι θα ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι.

Κάθε Κυριακή δείχνουμε όλο και καλύτερο πρόσωπο, με εξαίρεση το δεύτερο ημίχρονο με την Καλλονή. Τώρα προέχει να ξεκουραστούμε και να προετοιμαστούμε για το παιχνίδι με τον Πανιώνιο. Έχουμε τη δυνατότητα να πάρουμε το ‘διπλό’ και να φτάσουμε όλο και πιο κοντά στην έκτη θέση”.