Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

Κυριακίδης: “Αυτή είναι η δουλειά μου”

Ο εκ των πρωταγωνιστών και κορυφαίων του Παναιτωλικού στη νίκη με τον ΠΑΣ Γιάννινα (2-1) το βράδυ της Δευτέρας (9/11), Δημήτρης Κυριακίδης, μίλησε για τη σπουδαία του εμφάνιση και το μέλλον που θέλει να έχει η ομάδα του. Αναλυτικά:

«Ξέραμε πόσο δύσκολο ήταν αυτό το ματς. Είχαμε μεγάλη ανάγκη για βαθμούς γιατί μείναμε πίσω στο πρωτάθλημα. Οι φιλοδοξίες είναι να φτάσουμε ψηλά τον Παναιτωλικό. Σήμερα από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό δείξαμε ότι θέλαμε το ματς και πήραμε τους τρεις βαθμούς. Το καθοριστικό ήταν στο ξεκίνημα του αγώνα, όταν ο ΠΑΣ έκανε ευκαιρίες αλλά καταφέραμε να κρατήσαμε το ‘μηδέν’. Αν εκεί δεχόμασταν γκολ θα ήταν άλλο ματς. Αυτό μας έδωσε ψυχολογία για την συνέχεια, για να τα καταφέρουμε.

Η δουλειά μου είναι να μην δέχομαι γκολ. Αυτό προσπαθώ. Άλλες φορές βγαίνει κι άλλες όχι. Εγώ θέλω να κάνω την δουλειά μου. Ευχαριστώ τον προπονητή μου Κώστα Νικολαϊδη. Δεν ήταν εύκολη περίοδος για μένα στο Αγρίνιο, αλλά ήταν πάντα δίπλα μου και με βοηθούσε».