Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024

Ισοπαλία για την Κ20 – Νίκες για Κ17 και Κ15

Δύο νίκες και μία ισοπαλία ήταν ο απολογισμός των αγώνων των τμημάτων Κ15, Κ17 και Κ20 του Παναιτωλικού στα πρωταθλήματά τους, το Σαββατοκύριακο (24-25/10).

Αρχικά, η Κ20 αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τον Πλατανιά στο ΕΜΙΛΕΟΝ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με αυτογκόλ του Ζίγκηρη στο 17’. Στο 83’ ο Καράι αποβλήθηκε κάνοντας πέναλτι στον Τσέλα, ο οποίος το εκτέλεσε αλλά απέκρουσε ο Αθανασόπουλος. Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μωραΐτης με κεφαλιά (φωτο) ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι: Αθανασόπουλος, Καράι, Ζίγκηρης, Σάαντο, Μιχάι, Κοντογιάννης Ι., Βασιλάρης (65’ Καββαδίας), Μαργαρίτης (87’ Μαλής), Βακράκος (56’ Μυτιλήνης), Μωραΐτης, Βασιλούδης.

Η ομάδα Κ17 επικράτησε 1-0 εκτός έδρας του Πανθρακικού με γκολ που σημείωσε στο 77’ ο Κούστας. Αγωνίστηκαν οι: Δαράβαλης, Μπακογιάννης, Γιαννιώτης, Χριστογιάννης, Γεωργούσης (75’ Βασίλακας), Τσιγγάρας, Τσιαντής, Γανωτάκης (72’ Αριστόπουλος), Νταλακούρας (83’ Καρύπης), Κούστας, Αλομπισάντ (68’ Θώδης).

Τέλος, η ομάδα Κ15 νίκησε με 4-2 εκτός έδρας τον Πανθρακικό με γκολ που σημείωσαν οι Πανταζής, Λιάβας, Τσακανίκας, Μελιάδης (π). Αγωνίστηκαν οι: Αγγελόπουλος, Τσακανίκας (75’ Βασιλείου), Χοχτούλας, Μελιάδης, Λιάβας, Ράπτης, Τσουκαλάς (70’ Χαραμής), Μαντζάνας, Πανταζής (62΄Κούστας), Σκόνδρας (54’ Ποσονίδης), Μπελεβώνης (54’ Καρανταλής).

• Οι ομάδες Κ17 και Κ15 αγωνίζονται την ερχόμενη Τετάρτη (28/10) στο Emileon (ώρες 13.00 και 15.00 αντίστοιχα), με τις ομάδες του ΠΑΣ Γιάννινα.