Τετάρτη, 1 Μαΐου, 2024

ΓΑΣ Αγρινίου: Εντυπωσιακές επιδόσεις απ’ τους αθλητές του Συλλόγου στον 17ο Γύρο Λίμνης Ιωαννίνων

Πέμπτη σερί (!) νίκη για τον Κώστα Σταμούλη στον δρόμο των 30χλμ., επιτυγχάνοντας παράλληλα νέο ρεκόρ διαδρομής

Θριαμβευτικές ήταν οι επιδόσεις των αθλητών του ΓΑΣ Αγρινίου στον 17ο Αγώνα Δρόμου Ioannina Lake Run 2023. Φοβερός ήταν ο Κώστας Σταμούλης, ο οποίος για πέμπτη συνεχή (!) χρονιά κερδίζει στον δρόμο των 30χλμ., επιτυγχάνοντας παράλληλα νέο ρεκόρ διαδρομής. Στον αγώνα τερμάτισαν περισσότεροι από 1.500 δρομείς απ’ όλη την Ελλάδα, ενώ στον δρόμο των 10χλμ. νικητής για 4η φορά ήταν ο Νίκος Σταμούλης κάνοντας και αυτός ρεκόρ διαδρομής.

Στην ίδια κούρσα τερμάτισε 4ος και 1ος στην κατηγορία του ο Γιώργος Κύρτσης (νέο μέλος του ΓΑΣ), ο Παναγιώτης Τουφεκούλας ήταν 9ος στη γενική και 2ος στην κατηγορία του, ο Γιάννης Ματσούκας ήταν 16ος και η Καλλιρόη Παπαδημητρίου έκανε ατομικό ρεκόρ.

Στα 5χλμ., 1ος στους εφήβους ήταν ο Διονύσης Καψάλης, ενώ εξαιρετικές επιδόσεις πέτυχαν στα 30χλμ. οι Κώστας Ματσούκας, Θανάσης Ζαρκαδούλας και Δημήτρης Παπαδημητρίου.

«Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και στην άψογη διοργάνωση!» σημειώνεται σε ανακοίνωση του Συλλόγου.

Ακολουθήστε το agriniovoice.gr στο Google News.