Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Βόλεϊ - Ομόνοια Ναυπάκτου: Νίκη με ανατροπή στην Πάτρα - AgrinioVOICE.gr

Βόλεϊ – Ομόνοια Ναυπάκτου: Νίκη με ανατροπή στην Πάτρα

Σημαντικό βήμα για πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος

Σπουδαία νίκη κατάφεραν να πάρουν οι κορασίδες της Ομόνοιας Ναυπάκτου στην Πάτρα κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα με 1-3, παρότι βρέθηκαν να χάνουν στα σετ, κάνοντας το πιο σημαντικό βήμα για την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος των κορασίδων της Ε.Σ.ΠΕ.Π.

Δεν ήταν καλό το ξεκίνημα για την Ομόνοια στο πρώτο σετ. Χωρίς ρυθμό στην επίθεση και με πολλά λάθη έδωσαν την ευκαιρία στον Ερυθρό Αστέρα να πάρει ένα εύκολο σετ με 25-15. Τελείως διαφορετικό το παιχνίδι στη συνέχεια. Η Ομόνοια ανέβασε την απόδοσή της, πίεσε στο σερβίς με την Τούφα και βρέθηκε να προηγείται με 2-8. Ο Ερυθρός μείωσε σε 7-9 και παρότι κράτησε επαφή με το σκορ δεν κατάφερε να περάσει μπροστά με την Ομόνοια να παίρνει το σετ με 23-25 και να ισοφαρίζει τα σετ. Τριανταφύλλου και Τούφα στο σερβίς έδωσαν 11 πόντους στο ξεκίνημα του τρίτου σετ βάζοντας την Ομόνοια και πάλι στη θέση του οδηγού (3-11). Σταδιακά οι Ναυπάκτιες ανέβηκαν και επιθετικά και κατέκτησαν το σετ με 22-25. Παράσταση για ένα ρόλο το τέταρτο σετ. Αν και οι δύο ομάδες ήταν κοντά ως το 10-11 εκεί οι Ναυπάκτιες πάτησαν γκάζι και με ένα σερί δέκα πόντων έκαναν το 10-21 βάζοντας τη βάση για τη νίκη στο σετ με 15-25 και για μια νίκη κόντρα σε έναν πολύ καλό αντίπαλο που της δίνει αβαντάζ στην προσπάθεια πρόκρισης στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος των κορασίδων.

Στη βαθμολογία πρώτος ο Απόλλωνας χωρίς ήττα, δεύτερη η Ομόνοια με μία ήττα και τρίτος ο Ερυθρός Αστέρας με τρεις ήττες.

Ερυθρός Αστέρας (Πρεβεδούρος): Κασπίρη Σ., Τσούση, Ηλιοπούλου Ελ., Κοτσόκολου, Ραζακλή, Κασπίρη Μ., Μαυρομάτη, Ηλιοπούλου Εμ., Δούμπα, Καστιμήχα, Κατσή, Τουντοπούλου, Γεωργοπούλου, Σπυροπούλου.

Ομόνοια Ναυπάκτου (Κοκόλας): Ντότσι, Τούφα, Τριανταφύλλου, Σιακαβέλλα, Γιαννοπούλου, Αθανασοπούλου, Αντιλάι, Ντέτσικα, Ρουστέμη, Καμουτσή, Κατσάμπα, Σφήκα, Σωτηροπούλου.