Πραγματοποιώντας αρκετά καλή εμφάνιση, ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε μέσα στην Κατερίνη τον Πιερικό Αρχέλαο, με σκορ 73-64.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και με τη συμπλήρωση των 10 λεπτών το παιχνίδι ήταν ισόπαλο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Μυριούνη μπήκαν καλύτερα στο παρκέ, άνοιξαν τη διαφορά στο σκορ, προηγήθηκαν με 10 πόντους και τελικά το ημίχρονο έκλεισε με διαφορά 7 πόντων.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά διατηρήθηκε, ενώ στο τέταρτο οι Αγρινιώτες ξέφυγαν μέχρι και με 18 πόντους, οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 6, όμως σε εκείνο το σημείο οι δύο βολές του Μήτσου και το τρίποντο του Γκόβα ουσιαστικά έδωσαν τη νίκη στον ΑΟΑ.

Δεκάλεπτα: 15-15, 15-22, 12-18, 22-18
ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τζιοβάρας, Χατζηλάμπρου, Γκοντόπουλος 9 (2), Καλτσούνας, Γκογκίδης 13 (2), Καραγγελίδης 9 (1), Χανέλλης, Παπαμιχαήλ 4, Κωνσταντινίδης 10, Τσιρογιάννης 19 (1), Τσιλιγγαρίδης, Ζιώγας.
ΑΟ Αγρινίου (Μυριούνης): Τασόπουλος, Μπερερής 14 (1), Παπαντζόπουλος, Τάσσος 12, Πουρνάρας, Σταμούλης 6 (2), Γκρέκας 1, Μήτσου 7, Γκόβας 23 (3), Μακρής 10, Κουσιάντζας.