Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Με τη συμμετοχή Αγρινιωτών-Θερμιωτών το Πανελλήνιο Downhill (ΦΩΤΟ+VIDEO)

Στις 15 Μαΐου πραγματοποιήθηκε ο τρίτος αγώνας του πανελληνίου κυπέλλου downhill στο Δρίσκο Ιωαννίνων, στο ωραιότερο και πιο απαιτητικό-δύσκολο μονοπάτι της Ελλάδας.

Από το Αγρίνιο πήραν μέρος οι αθλητές Κωνσταντίνος Σαλάκος, ο οποίος πήρε την 3η θέση στην κατηγορία του (junior) και 17η θεση γενικής και ο Τηλέμαχος Τσαρούχης, ο οποίος κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία του (junior) και 4η θέση γενικής! Από το Θέρμο πήραν μέρος δύο αδέρφια Γιάννης Χοροζίδης, ο οποίος βγήκε 8ος στην κατηγορία του (junior) και 31ος γενικής και η Μαριάννα Χοροζίδη, που πήρε 2η θέση στην κατηγορία της (women).

Να υπενθυμίσουμε ότι, ενώ στον προκριματικό ήταν όλα τέλεια, ξαφνικά στον τελικό έπιασε μία καταρρακτώδης βροχή κι έτσι όλοι οι αθλητές έτρεξαν υπό πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες…