Κάκιστο παιχνίδι στη Λαμία – Από ένας βαθμός για τις δύο ομάδες

Ματς που θα ξεχαστεί γρήγορα από Λαμία και Παναιτωλικό

Σ’ ένα πολύ κακό παιχνίδι, Λαμία και Παναιτωλικός μοιράστηκαν από ένα βαθμό μετά τη «λευκή» ισοπαλία (0-0) στο «Αθανάσιος Διάκος», το βράδυ της Δευτέρας (19/10). Οι δύο ομάδες έδωσαν έμφαση στη διατήρηση του «μηδέν» και δημιούργησαν ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Η Λαμία μπήκε ελαφρώς καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, χωρίς όμως ν’ απειλεί ιδιαίτερα την περιοχή του Κνετ. Ο Παναιτωλικός αναγκάστηκε να προσαρμόσει τα πλάνα του έπειτα από τον τραυματισμό του Τζανακάκη (αντικαταστάθηκε από τον Ντουάρτε) στο πρώτο δεκάλεπτο. Μέχρι να γίνει η αλλαγή μάλιστα, η Λαμία απείλησε με τον Ρόμανιτς (12′), με τον Κνετ να διώχνει με τα πόδια στο τετ α τετ με τον Σέρβο.

Ο Παναιτωλικός ισορρόπησε το παιχνίδι, αλλά απείλησε μόνο μ’ ένα φάουλ του Αριγίμπι στο 25′, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

Στην επανάληψη, το ματς είχε ξανά κακό ρυθμό. Οι δύο ομάδες δεν ανοίχτηκαν και οι γηπεδούχοι απείλησαν μόνο μ’ ένα σουτ του Ντέλετιτς (71′), το οποίο έδιωξε ο Κνετ. Οι παίκτες του Χάβου, από την άλλη, δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κάποια φάση και μοιραία το ματς έληξε 0-0. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, αποβλήθηκε ο Χατζηστραβός με απ’ ευθείας κόκκινη, λίγα μόλις λεπτά μετά την είσοδό του (84′).

Λαμία: Επασί, Αντέτζο, Σκόνδρας (84′ Χατζηστραβός), Βύντρα, Μπαχανάκ, Ασίγκμπα, Μπεχαράνο, Βασιλακάκης (40′ Μπουλούλης), Ρόμανιτς, Ντέλετιτς (84′ Βασιλόγιαννης), Καραμάνος (40′ Αραμπούλι, 75′ Μπιανκόνι).

Παναιτωλικός: Κνετ, Κωνσταντόπουλος, Καρασαλίδης, Λιάβας, Τζανακάκης (14′ Ντουάρτε), Περέιρα (59′ Βέργος), Ντίας, Ντάλσιο, Μάζουρεκ, Αριγίμπι (70′ Τσιγγάρας), Γιάκολις (70′ Μεντόσα).