Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Ήττα στην παράταση για τον ΑΟ Αγρινίου

Οριακή ήττα από τον Κόροιβο

Την ήττα με 77-78 γνώρισε στην παράταση ο ΑΟ Αγρινίου από τον Κόροιβο, στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου, το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α2.

Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και στο τέλος της κανονικής διάρκειας ήταν ισόπαλες. Τα πάντα κρίθηκαν στην παράταση, όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3 πόντους, ο ΑΟΑ μείωσε στο 77-78, όμως δεν ήρθε το καλάθι στην τελευταία επίθεση και ο Κόροιβος πανηγύρισε τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 25-24, 16-14, 18-22, 12-11, 6-7 παρ.
Διαιτητές: Θεονάς – Παπαθανασίου – Μηλαπίδης.

Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 13(1), Μπερερής 3, Μιχάλογλου 13(1), Χατζηνικόλας, Φραντσέσκι 21 (1), Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 19(3), Σταματογιάννης 3, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 2, Σταμίρης.
Α.Σ.Α. Κόροιβος (Κώστας Κεραμιδάς): Μάινς 9, Ρουτκάουσκας 15, Χουχούμης 21(3), Δημητρακόπουλος, Χρυσόπουλος 9(1), Χατζηδάκης 3, Σιγκούνας 2, Αθανασούλας 19(3), Μπεκρής, Τάταρης.