Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Απογοητευτικός ο Παναιτωλικός - Ήττα στην Τρίπολη (2-0) - AgrinioVOICE.gr

Απογοητευτικός ο Παναιτωλικός – Ήττα στην Τρίπολη (2-0)

Εύκολη νίκη για τους γηπεδούχους που είχαν ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα

Μετά την πολύ καλή εμφάνιση κόντρα στον Ολυμπιακό, ο Παναιτωλικός φρόντισε να… προσγειώσει ανώμαλα τους φίλους του, απογοητεύοντας με την απόδοσή του στην Τρίπολη, κόντρα στον τοπικό Αστέρα, ο οποίος τον υποχρέωσε σε μία ακόμα εκτός έδρας ήττα με 2-0. Ο Μπαράλες έκανε ό,τι ήθελε στην άμυνα του Παναιτωλικού και μοίρασε δύο ασίστ στους συμπαίκτες του (Μουνάφο και Φερνάντεθ), για τα δύο γκολ των γηπεδούχων, οι οποίοι έχασαν πολλές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ…

Πάλι δέχτηκε γκολ νωρίς, πάλι “κυνηγούσε” το σκορ

Γι’ ακόμη ένα παιχνίδι, ο Παναιτωλικός δέχτηκε πολύ γρήγορα γκολ και κλήθηκε να κυνηγήσει ξανά το σκορ. Ο Αστέρας μπήκε πολύ δυνατά και άνοιξε το σκορ μόλις στο 7′, στην πρώτη του ουσιαστική επίσκεψη στα καρέ του Κνετ. Ο Κρέσπι έκανε σέντρα από τα δεξιά, ο Μπαράλες μοίρασε με το κεφάλι στο Μουνάφο, ο οποίος σε κενή εστία έκανε το 1-0.

Η εικόνα στο πρώτο ημίχρονο ήταν καθολική για τους γηπεδούχους. Οι Αρκάδες κυκλοφορούσαν άνετα τη μπάλα και απείλησαν αρκετές φορές την αντίπαλη εστία. Ο Μπαράλες έκανε… πάρτι και απείλησε δις (23′ και 30′), ενώ Ριέρα (9′), Σίτο (21′) και Κρέσπι (39′) είχαν τις δικές τους ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, όπου καταγράφηκαν 7-0 τελικές.

Προσπάθησε, αλλά… δε μπόρεσε

Στην επανάληψη, ο Παναιτωλικός επιχείρησε ν’ αντιδράσει, απείλησε με τον Ταχάρ (52′), αλλά έκτοτε οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι τα ηνία του αγώνα. Με τον Κρέσπι (58′) να στέλνει προειδοποιητική βολή, ο Αστέρας παρέμενε καλύτερος. Στο 66′ ο Φερνάντεθ έστειλε ακόμη μία προειδοποίηση, για να έρθει το 2-0 στο 68′ από τον Ισπανό. Ο Μπαράλες τον τροφοδότησε με το κεφάλι, αυτός απέφυγε το Μαλή και πλάσαρε στη γωνία του Κνετ. Ο Μάζουρεκ έχασε σημαντική ευκαιρία στο 72′ να ξαναβάλει τον Τίτορμο στο παιχνίδι και στη συνέχεια ο Μπαράλες απείλησε ξανά στο 78′ μετά από πάσα του Καπίγια

Τρία λεπτά πριν τα 90, ο Μπαράλες βγήκε στην αντεπίθεση, πάσαρε στον Φερνάντεθ, αλλά αυτός πλάσαρε άουτ από θέση τετ α τετ, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με σκορ 2-0.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιφτσής, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Καστάνιο, Αλβαρες, Βαλιέντε, Μουνάφο (77′ Μπελόκ), Σίτο (61′ Λ. Φερνάντες), Ριέρα (61′ Καπίγια), Κρέσπι (89′ Αλί Μπάμπα), Μπαράλες.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κνετ, Λιάβας, Κωνσταντόπουλος (82′ Τζανακάκης), Μαλής, Ντάλσιο, Αρσούρα (62′ Τσιγγάρας), Ταχάρ (82′ Γιάκολις), Μανθάτης (68′ Αριγίμπι), Μάζουρεκ, Ντίας, Βέργος (62′ Ματσόλα).