Παναιτωλικός – Πιερικός 4-0

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Παναιτωλικό με δεύτερη συνεχόμενη πολύ καλή εμφάνιση. Οι παίκτες του Μάκη Χάβου συνέτριψαν τον Πιερικό με 4-0 το απόγευμα της Τετάρτης (6 Φεβρουαρίου).

Τα «καναρίνια»πραγματοποίησαν την καλύτερής του φετινή εμφάνιση, με τους Μπελόν, Μπόγιοβιτς, Καμαρά και Σίσιτς να βγάζουν «φωτιές». Ο Πιερικός άντεξε ως το 40′ όταν ο Μπελόν με μακρινό σουτ από τα 30μέτρα άνοιξε το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός μπήκε εξίσου δυνατά και αποφασισμένος να τελειώσει το ματς. Μέσα σε 10 λεπτά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με τον Καμαρά να σκοράρει δις (50′ και 59′). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπελόν στο 78′ μετά από εξαιρετικό συνδυασμό των Μπόγιοβιτς και Σίσιτς, ο οποίος έστρωσε την μπάλα με το κεφάλι στον ΙσπανοΕλβετό μέσα στην περιοχή του Βασιλειάδη..

Πιερικός (Μιτόσεβιτς): Βασιλειάδης, Νίκου, Παπατόλιος, Ντόκιτς, Αποστολίδης (68΄ Μανίκας), Φαμπίνιο, Κόιτς (82΄ Ιορδανίδης), Μπελόσεβιτς, Ελευθεριάδης, Ντάνι, Γιαζιτζόγλου (82΄ Καθάριος).

Παναιτωλικός (Χάβος): Τακίδης, Αραμπατζής, Ιωάννου, Κούσας, Μελισσάς (33΄ Γκόλιας), Σφακιανάκης (71΄ Ιορδανίδης), Μπελόν, Σίσιτς, Φαβάλι, Καμαρά (60΄ Σίλβα Τζούνιορ), Μπόγιοβιτς.