Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Χάντμπολ γυναικών: Πρωταθλητής και αήττητος στον όμιλό του ο Παναιτωλικός - AgrinioVOICE.gr

Χάντμπολ γυναικών: Πρωταθλητής και αήττητος στον όμιλό του ο Παναιτωλικός

Πρώτη και αήττητη στον όμιλό της η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του Παναιτωλικού, μετά και την νίκη της επί του Σεριφάτο Αιγίου, την Κυριακή, στο ΔΑΚ Αγρινίου. Η ομάδα του Γιώργου Ραμμόπουλου με 10 νίκες και μία ισοπαλία, θα διεκδικήσει τον Μάϊο στα μπαράζ την άνοδο στην Α1 εθνική κατηγορία.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, στα πρώτα λεπτά οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ. Μετά το 15ο λεπτό όμως ο Παναιτωλικός “ανέβασε στροφές” και πήρε διαφορά τεσσάρων τερμάτων, την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενες μείωσαν σε 14 – 12, όμως στη συνέχεια ο Παναιτωλικός πήρε εκ νέου τα ηνία φτάνοντας να προηγηθεί μέχρι και με 7 τέρματα κλείνοντας το παιχνίδι με το 24-20.

Το φινάλε έφερε τους πανηγυρισμούς για την ομάδα του Γιώργου Ραμμόπουλου, η οποία πλέον στρέφει την προσοχή της στον επόμενο στόχο που είναι η άνοδος.

Πεντάλεπτα: 1-2, 4-3, 6-5, 9-5, 10-6, 13-9, 14-12, 16-13, 20-14, 22-15, 24-17, 24-20.
Διαιτητές: Αβράμης – Κασάπη.
ΓΦΣ Παναιτωλικός (Γιώργος Ραμμόπουλος): Σιάσου (Τ/Φ), Κορομηλά 7, Κολοβού, Δήμου 5, Κραμποκούκη 1, Θεοδώρου, Παυλίδου, Σωτηρίου, Αποστολοπούλου, Παπαδοπούλου Α. 1, Παύλου 1, Καγγελάρη 2, Κωνσταντινίδου 7.
ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου (Γιώργος Παπανικολάου): Κυριακοπούλου (Τ/Φ), Γαρταγάνη, Αυγέρη 2, Κολοκυθά 2, Παπαδοπούλου 4, Παπανικολάου – Βουρδέρη, Καρέλα 8, Θανοπούλου 1, Χάλα 1, Ρώση 2.