Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Βασικοί οι Μπεχαράνο στην ήττα της Βολιβίας με την Παραγουάη (video)

Στην βασική ενδεκάδα της Βολιβίας έπαιξαν ο Ντιέγκο και ο Ντάνι Μπεχαράνο, στο παιχνίδι της Εθνικής Βολιβίας με την Παραγουάη, σε παιχνίδι για τα προκριματικά του Μουντιάλ που έγινε τα ξημερώματα της Τετάρτης 18/11 (ώρα Ελλάδας 1:00). Η Βολιβία γνώρισε την ήττα από την Παραγουάη με 2-1, παρότι είχε προηγηθεί στο 59′ με τον Ντουκ. Τα γκολ για την Παραγουάη πέτυχαν οι Λεσάνο και Μπάριος.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ντάνι Μπεχαράνο έπαιξε ολόκληρο 90λεπτο, ενώ δέχτηκε μία κίτρινη κάρτα στο 15ο λεπτό. Από την άλλη, ο Ντιέγκο αγωνίστηκε για 52 λεπτά, αφού αντικαταστάθηκε από τον Σαβέντρα.