Τρίτη, 16 Απριλίου, 2024

Βαρούχας: “Όσα έγιναν στο Αγρίνιο είναι για γέλια”

Λάθη επί λαθών στο Αγρίνιο, σύμφωνα με τον Βαρούχα – Δεν έπρεπε να μετρήσει το 2-1, έπρεπε να δοθεί επανάληψη στο πέναλτι – Κανονικό το γκολ του Μαρινάκη

Το 2-1 έπρεπε να ακυρωθεί, το πέναλτι έπρεπε να επαναληφθεί και το γκολ του Μαρινάκη έπρεπε να μετρήσει. Αυτά είπε λίγο-πολύ ο Παναγιώτης Βαρούχας μιλώντας στον SportFm…

Όσα είπε για τα λάθη στο Παναιτωλικός-Λαμία:

«Διαιτητής ήταν ο Μανούχος. Όσα έγιναν στο Αγρίνιο είναι για γέλια. Στο 87’ ο Καμαρά πηγαίνει με τον αγκώνα στον Βασιλαντωνόπουλο και δεν δόθηκε επιθετικό φάουλ στη φάση από την οποία ήρθε το 2-1. Το πέναλτι με το χέρι υπέρ της Λαμίας ήταν καθαρό. Αν δείτε τι θέση έχει ο διαιτητής πριν εκτελεστεί το πέναλτι, δεν τη βλέπεις ούτε στο τοπικό. Ο Αντέντζο της Λαμίας φεύγει στην πλάτη του και δεν τον βλέπει ότι μπαίνει πιο γρήγορα στην περιοχή, όπως μπαίνουν και παίκτες του Παναιτωλικού μετά. Ο βοηθός πρέπει να βοηθήσει. Έπρεπε να δώσει επανάληψη, όχι κάρτα την πρώτη φορά αλλά αν επαναληφθεί πρέπει να βγάλει κίτρινη. Στις καθυστερήσεις έβαλε γκολ ο Παναιτωλικός με τον Μαρινάκη. Το γκολ έπρεπε να μετρήσει. Την ώρα που γίνεται η πάσα ο Μαρινάκης είναι σε θέση οφσάιντ, όπως ακουμπά την μπάλα ο παίκτης της Λαμίας, κάνει κακό παίξιμο και η μπάλα πάει σε εκείνον από αντίπαλο. Άρα δεν υπάρχει οφσάιντ».