Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Σημαντική νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου που παρέμεινε δεύτερος - AgrinioVOICE.gr

Σημαντική νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου που παρέμεινε δεύτερος

Κέρδισε με 70-57 τους Μαχητές Πεύκων

Σημαντική τόσο από βαθμολογικής όσο και από ψυχολογικής άποψης ήταν η νίκη του ΑΟ Αγρινίου κόντρα στους Μαχητές Πειραματικό Πεύκων. Οι Αγρινιώτες επικράτησαν με 70-57 στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου και παρέμειναν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, σε ένα ματς που έγινε στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα του Γ. Διαμαντάκου προηγήθηκε με 19-12 στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στους 2 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι άνοιξαν την διαφορά σε διψήφια τιμή και την διατήρησαν ως το τέλος φτάνοντας στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 19-12, 11-16, 20-9, 20-20.
Διαιτητές: Δημόπουλος – Ασλανίδης.
Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 21(2), Καπινιάρης 9, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 13(2), Μήτσου 12(3), Ψαράς 1, Σαπλαούρας, Σταμίρης.
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Λευτέρης Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 8(2), Καραγιαννίδης 2, Παλιαχάνης, Δήμας, Μαυρίδης 7(1), Χατζημιχαηλίδης 9(1), Κλωνάρας 2, Τσιμίδης 2, Βαϊντερλής, Μητσάκης 6(2), Λαζάρου 4, Ελευθεριάδης 17(3).