Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Παναιτωλικός: Νέα ήττα από την Βόνιτσα – Τέλος ο Σταυροθανάσης

Νέα ήττα για τα “καναρίνια” στην Α ΕΣΚΑΒΔΕ – Λύθηκε η συνεργασία με τον Σταυροθανάση

Ο Παναιτωλικός έπαιξε το Σάββατο με την πρωτοπόρο Βόνιτσα κι έχασε με σκορ 49-72. Πραγματοποιώντας στο 1ο ημίχρονο την καλύτερή του φετινή εμφάνιση προηγήθηκε με διαφορές ως και 10 πόντων και τελικά το έκλεισε προηγούμενος με 29-24. Το τρίτο δεκάλεπτο όμως ήταν καταστροφικό και με επιμέρους σκορ 5-27, άλλαξε εντελώς η εικόνα του αγώνα κι έδωσε ουσιαστικά τη νίκη στην αήττητη Βόνιτσα.

Στο διαδικαστικό 4ο δεκάλεπτο αγωνίστηκαν όλοι οι παίκτες και των δύο ομάδων. Μελανό σημείο ο τραυματισμός του Πάρδου με διάστρεμμα.

Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ (Σταυροθανάσης Θ.): Θεράπος 2, Πάρδος 11, Ραγκαβής 4, Πιστιόλης 8(1), Τασιούλης Γ. 7(1), Μαυρομάτης, Τασιούλης Χ. 4, Λανόπουλος 10, Καραπάνος 1.

Επόμενος αγώνας το ερχόμενο Σάββατο με την ΑΛΦΑ ’93.