Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Νέα νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου που συνεχίζει ακάθεκτος - AgrinioVOICE.gr

Νέα νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου που συνεχίζει ακάθεκτος

8η νίκη σε 9 αγώνες – Παραμένει πρώτος ο ΑΟΑ

Την 8η νίκη της σε 9 αγώνες πέτυχε η ομάδα του ΑΟ Αγρινίου, επικρατώντας του Γ.Σ. Φαρσάλων με σκορ 73-71, σε παιχνίδι που έγινε στο
κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου, την Κυριακή (9/12).

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με διαφορά 11 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου κατάφερε να “μαζέψει” τη διαφορά και να προηγηθεί με 33-32 στο ημίχρονο. Η διαφορά έφτασε διψήφια τιμή για τους Αγρινιώτες στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως οι φιλοξενούμενοι έκαναν την τελική αντεπίθεση, μειώνοντας στα τελευταία λεπτά, με την ομάδα του ΑΟΑ να κρατάει τη νίκη, που την διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δεκάλεπτα: 11-22, 22-10, 25-15, 15-24.
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος – Σοφιανόπουλος.
Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 18(1), Μπερερής, Μιχάλογλου, Καπινιάρης 8, Χρήστου, Τσατάς 3(1), Σταμούλης 1, Γκρέκας 16(2), Μήτσου 18(2), Ψαράς 9(2), Σαρρής, Σταμίρης.
Γ.Σ. Φαρσάλων (Χάρης Φόρος): Λεπενιώτης 4, Χαιρετίδης 11, Αναγνωστόπουλος, Τσιώγκας, Συνετός 5, Τοπουζίδης 19(3), Γκιουλέκας 21(2), Φαρμάκης, Δέσπος 11, Φιλιππόπουλος.