Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Νέα ήττα για τον ΑΟ Αγρινίου

Την τρίτη του ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια έκανε ο ΑΟ Αγρινίου στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας. Οι Αγρινιώτες ηττήθηκαν αυτή τη φορά στα Φάρσαλα από τον τοπικό Γυμναστικό Σύλλογο με σκορ 70-64.

Οι γηπεδούχοι διατηρούσαν μικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με το ημίχρονο να κλείνει με 38–34. Στο 30ο λεπτό οι παίκτες του Μυριούνη προηγήθηκαν με 1 πόντο, ενώ και ένα λεπτό πριν τη λήξη είχαν προβάδισμα ενός πόντου. Στα τελευταία δευτερόλεπτα οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις και έφτασαν στη νίκη με 70-64.

Δεκάλεπτα: 19-15, 38-34, 52-53, 70-64.
Διαιτητές: Θεοδώρου – Λουλουδιάδης.
Γ.Σ. Φαρσάλων (Στέφανος Πέρκος): Αναγνωστόπουλος Γ. 22(5), Αναγνωστόπουλος Χ. 2, Σιόλογκας 11, Νικολόπουλος 17(3), Μακρής 3, Σαββίδης 11(1), Χαιρετίδης 2, Συνετός 2, Ντίνος, Λιούπης, Λιούτας, Καραδήμας.
Α.Ο. Αγρινίου (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 3(1), Μπερερής 7(1), Κυριλής Θ., Μουρατίδης 6, Γκρέκας 8, Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Κασαμπαλής 10, Μήτσου 3, Σταύρου 27(4), Τάγκας.