Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

ΜΙΝΙ 2002: Μεγάλη νίκη για την ΑΛΦΑ επί του ΑΟ Αγρινίου

Νίκη με μεγάλη διαφορά πέτυχε η ομάδα ΜΙΝΙ 2002 της ΑΛΦΑ 93 επί της αντίστοιχης του ΑΟ Αγρινίου, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ΜΙΝΙ 2002 της ΕΣΚΑΒΔΕ. Οι πιτσιρικάδες της ΑΛΦΑ επέβαλλαν τον ρυθμό τους από τα πρώτα κιόλας λεπτά και όντας πιο εύστοχοι στην τελική προσπάθεια έφτασαν σε ευρεία νίκη με 29-68.

Παίζοντας υποδειγματική άμυνα και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση, οι παίκτες του Καραπιπέρη με επιμέρους σκορ 4-11 και 8-20 στο πρώτο και το δεύτερο δεκάλεπτο αντίστοιχα, έφτασαν στο 12-31 για σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η εικόνα δεν άλλαξε και με πρωταγωνιστές τον Χρήστου και τον Βαζούκη, η ΑΛΦΑ έφτασε στο άνετο 29-68.

Δεκάλεπτα: 4-11, 12-31, 22-49, 29-68.
ΑΟ Αγρινίου (Καρατσώρης): Νάνος 2, Πετρόπουλος , Πρασσάς , Ρόκκος Γ. 8, Κοντός 5, Ρόκκος Γ. 2, Γουτλής , Καραγιαννίδης , Σπαθούλας 6, Παπαθανασίου , Τομαρίδης 2, Κανής 4.
ΑΛΦΑ 93 BC (Καραπιπέρης): Λάμπρης 3, Παπαχρήστος 3(1), Σιαδήμας 6, Σαράκης , Τασιολάμπρος 9, Κύρκος , Χρήστου 18(1), Καλαμπόκας 5 , Τσιλιμπώκος , Λυμπέρης 8 , Παπαχρήστος 2 , Βαζούκης 14(1).