Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Ματζουράκης: "Ωραία νίκη, αλλά και δύσκολη" - AgrinioVOICE.gr

Ματζουράκης: “Ωραία νίκη, αλλά και δύσκολη”

Μετά το εκτός έδρας τρίποντο επί του Ατρομήτου με 2-0, ο προπονητής του Παναιτωλικού Γιάννης Ματζουράκης, σημείωσε ότι “ήταν μια ωραία νίκη αλλά και δύσκολη, ειδικότερα στο β’ ημίχρονο”.

Ο έμπειρος κόουτς τόνισε αναλυτικά:

“Στο πρώτο ήμασταν καλύτεροι και πιο επιθετικοί. Είχαμε 2-3 φάσεις με τον Ροντρίγκες να κάνουμε κι άλλα γκολ και ίσως τότε να είχαμε πιο σίγουρο σκορ.

Ο Ατρόμητος στο δεύτερο μέρος άλλαξε τη ροή, μας πίεσε πάρα πολύ και εκεί κάναμε λάθη. Ωστόσο, και λόγω τύχης αλλά και λόγω τερματοφύλακα αντέξαμε. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για αυτή τη σημαντική νίκη. Ερχόμασταν από ένα παιχνίδι που δεν ήταν καθόλου καλό. Όταν προηγούμαστε, προφανώς θα υπάρχουν κάποιες αγωνιστικές αναστολές και θα κάνουμε λάθη. Άλλωστε, δεν παίζαμε με οποιονδήποτε, αλλά με έναν πολύ καλό αντίπαλο.

Δεν μου άρεσε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν πιεστήκαμε πάρα πολύ. Και όχι μόνο αμυντικά, αλλά και επιθετικά υπήρχαν περιπτώσεις που βγήκαμε με παίκτη παραπάνω και δεν τις εκμεταλλευτήκαμε”.