Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Κυρίαρχος στη Θεσσαλονίκη ο ΑΟ Αγρινίου - AgrinioVOICE.gr

Κυρίαρχος στη Θεσσαλονίκη ο ΑΟ Αγρινίου

11η νίκη σε 13 αγώνες για τους Αγρινιώτες – Νίκησαν εκτός έδρας την ΧΑΝΘ

Για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου πέτυχε την 11η νίκη του, επικρατώντας εκτός έδρας της ΧΑΝΘ με σκορ 80-68.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, ενώ στο δεύτερο η ομάδα του Διαμαντάκου πήρε προβάδισμα και στο ημίχρονο προηγήθηκε με 38-26. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο τρίτο δεκάλεπτο και στο 30ο λεπτό προηγήθηκαν με διαφορά 2 πόντων. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως οι Αγρινιώτες κυριάρχησαν και με επιμέρους σκορ 26-12 έφτασαν στη νίκη με το τελικό +12.

Δεκάλεπτα: 17-16, 9-22, 30-16, 12-26.
Διαιτητές: Ντούρας – Μπακάλης.
ΧΑΝΘ (Γιώργος Ζαφειρούδης): Ντίνος 4, Χονδρόπουλος 15(4), Παπαδόπουλος 3, Ζαφειρούδης 7(2), Γεωργάκης 12, Πέτροβιτς 14, Δεληγιώργης 9(1), Βλαγκόγιας 4.
Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 25(2), Μπερερής, Μιχάλογλου 17, Καπινιάρης 7, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 6(2), Γκρέκας 10(1), Μήτσου 8(2), Ψαράς 3, Σαρρής 4, Σταμίρης.