Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Κακή εμφάνιση και ήττα του ΑΟ Αγρινίου στην Καρδίτσα

Την ήττα με 73-52 γνώρισε ο ΑΟ Αγρινίου για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής στην Καρδίτσα από την τοπική ομάδα. Οι Αγρινιώτες συνέχισαν τις αρνητικές εμφανίσεις και γνώρισαν ακόμη μία ήττα εκτός έδρας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν στο σκορ με 20-11, ενώ λίγο πριν το τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου οι Αγρινιώτες με αντεπίθεση μείωσαν στους 5, όμως το ημίχρονο έκλεισε με διαφορά 11 πόντων για τους γηπεδούχους (37-26).

Στην επανάληψη η εικόνα δεν άλλαξε. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι έχοντας σταθερά το προβάδισμα. Με επιμέρους σκορ 15-10 και 21-16 στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο αντίστοιχα, έφτασαν στο τελικό 73-52.

Δεκάλεπτα: 20-11, 17-15, 15-10, 21-16.
Διαιτητές: Τζιοπάνος-Ταρενίδης.
Α.Σ. Καρδίτσας (Κωνσταντίνος Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Κουρέπης, Πανταζής 7 (1), Λάκκας 13 (1), Μαυρογιάννης 12 (1), Παππάς 2, Πασσάς, Καμαριώτης 7 (1), Παπαδόπουλος 4, Τριχόπουλος 6, Θέος 16 (1), Παπάς 4 (1).
Α.Ο. Αγρινίου (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 2, Μπερερής 17, Τάσσος 8, Πουρνάρας, Μπαρούχας 3 (1), Σταμούλης, Γκρέκας 2, Μήτσου 6, Γκόβας 3, Μακρής 11.