Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Κακή εμφάνιση και ήττα για τον ΑΟ Αγρινίου στη Θεσσαλονίκη - AgrinioVOICE.gr

Κακή εμφάνιση και ήττα για τον ΑΟ Αγρινίου στη Θεσσαλονίκη

Βαριά ήττα γνώρισε ο ΑΟ Αγρινίου στη Θεσσαλονίκη από την Ανατόλια με 81-55. Οι παίκτες του Μυριούνη πάλεψαν το παιχνίδι μόνο για ένα ημίχρονο, αφού κατέρρευσαν στο τρίτο δεκάλεπτο και μοιραία ηττήθηκαν με 81-55.

Ο ΑΟ Αγρινίου άργησε να μπει στο παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από το ξεκίνημά του (26-15). Στη δεύτερη περίοδο, οι παίκτες του ΑΟΑ βελτιώθηκαν, αλλά δεν κατάφεραν να μειώσουν πολύ τη διαφορά με το 43-35 να είναι σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Μυριούνη πραγματοποίησαν ίσως το χειρότερο δεκάλεπτό τους τη φετινή χρονιά και με επιμέρους σκορ 22-7, η διαφορά έφτασε στους 23 (65-42). Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τους γηπεδούχους να φτάνουν τη διαφορά στους 26 πόντους για το 81-55.

Πρώτοι σκόρερ για τον ΑΟΑ ο Παραπούρας (11π.), ο Μπερερής και ο Αναστασάκης με 9 πόντους έκαστος. Για τους γηπεδούχους πρώτοι σκόρερ ήταν ο Γαλανίδης (16π.) και ο Σιώμος (15π.).

Δεκάλεπτα: 26-15, 43-35, 65-42, 81-55
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκατζιάς 12 (2), Δοξάκης 3 (1), Σιώπης 6, Γαλανίδης 16 (3), Τριανταφυλλίδης 7 (1), Θεοδωρίδης 2, Καραμανώλης 7. Βρεττάς 4, Σιώμος 15 (1), Βεργίνης 9 (1).
ΑΟ Αγρινίου (Μυριούνης): Μπερερής 9, Παραπούρας 11 (1), Ναούμης 5 (1), Μπαρούχας 2, Σκαρλάτος 4, Κυριλής 2, Μήτσου 7, Γεωργούλας 3, Αναστασάκης 9, Πουρνάρας 3.