Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Ήττα του ΑΟ Αγρινίου στη Βέροια - AgrinioVOICE.gr

Ήττα του ΑΟ Αγρινίου στη Βέροια

Έκλεισε τη χρονιά με ήττα ο ΑΟΑ

Τη δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα γνώρισε ο ΑΟ Αγρινίου στη Βέροια από τον τοπικό Φίλιππο (79-74), στο πλαίσιο της 11ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα του Διαμαντάκου προηγήθηκε με 20 – 16 στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως οι γηπεδούχοι στο δεύτερο δεκάλεπτο προηγήθηκαν και έκλεισαν το ημίχρονο με διαφορά 6 πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Φίλιππου διατήρησαν μικρές διαφορές και έφτασαν στη νίκη με το τελικό 79-74.

Δεκάλεπτα: 16-20, 37-31, 59-52, 79-74.
Διαιτητές: Θεοδώρου-Γαζέτας.
Φίλιππος Βέροιας (Δημήτρης Γκίμας): Παπαδόπουλος 8, Σουτζόπουλος 17, Σισμάνης 11(1), Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος 8(2), Βάλλιος 3, Κοθράς 13(3), Καβαργύρης, Παραπούρας 14(3), Καντάρκος 5.
ΑΟ Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής, Μιχάλογλου 23(1), Καπινιάρης 14, Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 11(1), Μήτσου 8(1), Ψαράς 3(1), Σαρρής 3, Σταμίρης.