Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Φινάλε με ήττα για τον ΑΟ Αγρινίου - AgrinioVOICE.gr

Φινάλε με ήττα για τον ΑΟ Αγρινίου

Ήττα στην τελευταία αγωνιστική για τους Αγρινιώτες

Για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου ηττήθηκε εκτός έδρας από τους Μαχητές Πειραματικό Πεύκων με σκορ 65-53.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πήραν μικρό προβάδισμα. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξέφυγαν στο σκορ και διατήρησαν τη διαφορά μέχρι και τα τελευταία λεπτά κρατώντας τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 20 – 15, 19 – 12, 13 – 10, 13 – 16.
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Δημάδης.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ (Δημήτρης Γεροφώτης): Βογιατζής 6(2), Καραγιαννίδης 9(3), Αρνίδης 4, Δήμας 5, Παπαδόπουλος 2, Χατζημιχαηλίδης, Στόλης 10, Κωνσταντινίδης, Μπάκος 3(1), Βαγιάτης, Βαϊντερλής 3, Βελισσαρίου 23(1).
Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Κυριλής Θ. 9(1), Μουρατίδης 10(1), Γκρέκας, Κυριλής Δ. 5(1), Τάσσος 5, Κασαμπαλής 8, Μήτσου 12(2), Ρέντζιος, Τάγκας.