Τετάρτη, 17 Απριλίου, 2024

Φιλική εξάρα ο Παναιτωλικός με τη Νίκη Βόλου

Επιστρέφει στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός

Φιλικό αγώνα με αντίπαλο τη Νίκη Βόλου έδωσε αργά το απόγευμα της Κυριακής (29/7) ο Παναιτωλικός στο Πανθεσσαλικό στάδιο και επικράτησε με 6-0.

Στο 21’ ο Έρικσον άνοιξε το σκορ και στο 32’ ο Μοράρ έκανε το 2-0. Στο 37’ ο Χαντάκιας με κεφαλιά πέτυχε το τρίτο γκολ, για να ακολουθήσουν άλλα δύο στο 41’ από τον Ντίας και στο επόμενο λεπτό από τον Μανά. Στο 51’ ο Παρράς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στην αρχική ενδεκάδα ήταν οι: Κυριακίδης, Λιάβας, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Μιχάι, Έρικσον, Πάουλο, Ντίας, Ουίλιαν, Μανά, Μοράρ (34’ Βασιλούδης).

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γιαννακόπουλος, Μαρινάκης, Ρότσα, Μαλής (71’ Γιαννιώτης Δ.), Άργκους, Αγρόδημος, Τσιγγάρας (71’ Νταλακούρας), Βασιλούδης, Κόκκορης, Μπελεβώνης, Παρράς.

Η αποστολή επιστρέφει στο Αγρίνιο, όπου θα συνεχίσει την προετοιμασία της στο Emileon με προπόνηση την Τρίτη στις 7.00 μ.μ.

Έχασε η Κ20

Συνεχίζοντας την προετοιμασία της η ομάδα Κ20 του Παναιτωλικού έδωσε φιλικό αγώνα στην Άρτα με την ΑΕ Καραϊσκάκης στο οποίο γνώρισε την ήττα με 2-0.

Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν ο Μασούρας με μακρινό σουτ στο 32′ και ο Παπαδόπουλος με πλασέ στο 82′.

Ο προπονητής της ομάδας Κ20 Λουτσιάνο Ντε Σόουζα παρέταξε την εξής αρχική ενδεκάδα: Καλαντζής, Παναγιωτίδης, Γρηγοριάδης, Μπακαδήμας, Μελιάδης, Ντόβας, Καββαδίας, Φραντζέσκος, Τσιαντής, Πανταζής, Διγκόζης. Αγωνίστηκαν επίσης και οι: Βασίλακας, Ευθυμίου, Θώδης, Κυζιρίδης, Κωνσταντίνου, Πατίλας, Ράπτης, Σταμάτης.

Την ερχόμενη Τετάρτη η ομάδα θα δώσει τον επόμενο φιλικό αγώνα με την Κ20 του ΠΑΣ Γιάννινα εκτός έδρας.