Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΟ Αγρινίου

Κέρδισε εύκολα το Στρατώνι στο κλειστό του ΔΑΚ

Επέστρεψε στις νίκες ο ΑΟ Αγρινίου, που επικράτησε του Σ.Α. Στρατωνίου με 75-53 στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου, το απόγευμα της Κυριακής (24/2), στο πλαίσιο της 19ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα του Διαμαντάκου μπήκε από την αρχή του αγώνα δυνατά και προηγήθηκε με 8 πόντους με την ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου. Στο ημίχρονο η διαφορά έφτασε στους 12 πόντους και στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Αγρινίου πήρε προβάδισμα 20 πόντων με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στους 14. Οι παίκτες των γηπεδούχων συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο τελευταίο δεκάλεπτο και έφτασαν τη διαφορά στο τελικό +22.

Δεκάλεπτα: 22 – 14, 18 – 14, 20 – 18, 15 – 7.
Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 22, Μπερερής 2, Μιχάλογλου 18(2), Καπινιάρης 16(2), Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 5(1), Γκρέκας, Μήτσου 6(1), Ψαράς 6(1), Σταμίρης.
Σ.Α. Στρατωνίου (Δημήτρης Μύθου): Δοξάκης 17(1), Μπουρδάνος 14(3), Κολοκοτρώνης 1, Δημητρακάς, Σιδηροηλίας 1, Μπέγος 3(1), Φλιάτης 7, Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 6, Κοτζαγιάννης, Κόκκιος.