Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Επέστρεψε στις νίκες ο ΑΟ Αγρινίου - AgrinioVOICE.gr

Επέστρεψε στις νίκες ο ΑΟ Αγρινίου

4η φετινή νίκη για τους Αγρινιώτες

Την 4η νίκη του στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε ο ΑΟ Αγρινίου, που επικράτησε του Φαίακα Κέρκυρας με 81-77, το απόγευμα της Κυριακής (11/11), στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου.

Η ομάδα του Γ. Διαμαντάκου έμεινε πίσω στο σκορ στο ξεκίνημα του αγώνα, όμως μείωσε τη διαφορά στο σουτ στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ο Φαίακας πήρε προβάδισμα 8 πόντων στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά στο 30ο λεπτό οι Αγρινιώτες μείωσαν ξανά στους 2. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι ήταν εύστοχοι και ψύχραιμοι και πήραν μικρή διαφορά, την οποία κράτησαν ως το τέλος φτάνοντας στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 17-25, 20-14, 20-20, 24-18.
Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωτικίδης.
Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 14, Μιχάλογλου 7(1), Καπινιάρης 19(2), Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 17(2), Μήτσου 12, Ψαράς 10(3), Σταμίρης.
Φαίακας Κέρκυρας (Παναγιώτης Κοντογιάννης): Γρίψιος 13(1), Ματενίδης 3(1), Νεδέλκος, Σιώπης 10(2), Σπιτιέρης 3(1), Πεταλωτής 19(2), Περούλης 29(4), Νίκας, Μαγκανάς, Ταουσάνης, Χατζόπουλος, Αυγερινός.