Εκτός έδρας “κατοστάρα” ο ΑΟ Αγρινίου με τον Πανεδεσσαϊκό

aoa

Εύκολη νίκη με 46-102 πέτυχε ο ΑΟ Αγρινίου στην Έδεσσα, κόντρα στον τοπικό Πανεδεσσαϊκό. Η ομάδα του Αγρινίου ξεκίνησε δυναμικά στον αγώνα και είχε σταθερά το προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο (11-25). Η διαφορά ανέβηκε στους 29 πόντους με τη λήξη του ημιχρόνου (22-51), ενώ στο δεύτερο ημίχρονο είχε επίσης ανοδική πορεία. Ο ΑΟ δεν σταμάτησε να επιτείθεται καθόλου και παίζοντας υποδειγματικό μπάσκετ έφτασε σε double score στο τρίτο δεκάλεπτο (40-80). Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο ΑΟΑ δέχτηκε μόλις 6 πόντους και ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 56 πόντους διαφορά (46-102)!

Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Καρνάβας με 29 πόντους, ενώ από τον ΑΟ Αγρινίου ο Τσατάλας (32π.), ο Μακρής (18π.) και ο Γκόβας (15π.) έκαναν εντυπωσιακό παιχνίδι.

Δεκάλεπτα: 11-25, 22-51, 40-80,46-102.
Πανεδεσσαϊκός (Τσάμης): Τζώγας 2, Σπανός 6, Μακρόπουλος 5, Καρνάβας 29, Μάρκου, Τσάμης 2, Παζάρκας 2.
ΑΟ Αγρινίου (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 7(1), Πατσέας, Σταμουλάκης 2, Σταμούλης 2, Μήτσου 14(1), Γεωργούλας 12(1), Μακρής 18, Γκόβας 15(1), Τσατάλας 32(3).