Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
ΑΟ Αγρινίου: Φινάλε στον πρώτο γύρο με νίκη - AgrinioVOICE.gr

ΑΟ Αγρινίου: Φινάλε στον πρώτο γύρο με νίκη

Εύκολη νίκη για τους Αγρινιώτες στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟΑ, επικρατώντας το Σάββατο (27/1), στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου, των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων με σκορ 73–58. Αυτή ήταν η 6η νίκη για τους Αγρινιώτες που έφτασαν τους 20 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ προηγήθηκε με 18–10, όμως οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο δεκάλεπτο πέρασαν μπροστά στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο με το υπέρ τους 32–29. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Διαμαντάκου πήραν προβάδισμα και με επιμέρους σκορ 22–13 και στο τρίτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο έφτασαν στην τελική επικράτηση.

Δεκάλεπτα: 18–10, 11–22, 22–13, 22–13.
Διαιτητές: Καρακάσης – Κωνσταντινίδου.
Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μπερερής 8, Κυριλής Θ. 8(2), Μουρατίδης 13(3), Κυριλής Δ. 3(1), Ρέντζιος, Τάσσος 6, Γκρέκας 13(1), Μήτσου 13(3), Σταύρου, Κασαμπαλής 5, Τάγκας.
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Δημήτρης Γεροφώτης): Βογιατζής 5(1), Καραγιαννίδης, Αρνίδης 6(2), Δήμας 13(2), Παπαδόπουλος 6, Χατζημιχαηλίδης 4(1), Στόλης 10, Κωνσταντινίδης, Μπάκος 8(1), Βαγιάτης, Βαϊντερλής, Βελισσαρίου 6.