Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

ΑΟ Αγρινίου: Εντός έδρας ήττα από τους Ίκαρους Σερρών

Την δεύτερη ήττα του γνώρισε ο ΑΟ Αγρινίου στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής κατηγορίας, το απόγευμα της Κυριακής (15/10). Οι Αγρινιώτες δεν κατάφεραν να κοντράρουν τους φιλοξενούμενους και ηττήθηκαν με σκορ 65-87, έχοντας βέβαια και παράπονα από την διαιτησία…

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Μυριούνη μπήκαν πιο καλά και προηγήθηκαν στο ξεκίνημα, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και προηγήθηκαν με 3 πόντους στο φινάλε. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ίκαροι πήραν διψήφια διαφορά και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν και διεύρυναν το προβάδισμά τους φτάνοντας στο τελικό 65-87.

Ο ΑΟΑ έχει αρκετά παράπονα από τη διαιτησία και ειδικά από το δεύτερο διαιτητή Λογοθέτη, ο οποίος “ειδικά στο δεύτερο δεκάλεπτο σφύριζε προκλητικά εναντίον μας κλείνοντας τα μάτια σε αρκετές παραβάσεις” όπως ανέφεραν άνθρωποι του ΑΟ.

Δεκάλεπτα: 22-25, 36-49, 51-71, 65-87.
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου – Λογοθέτης.
ΑΟ Αγρινίου (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 8, Μπερερής 13, Κυριλής Θ. 3, Μουρατίδης 10(2), Γκρέκας 15(3), Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Κασαμπαλής 4, Μήτσου 4, Σταύρου 6, Τάγκας 2.
Ίκαροι Σερρών (Στέργιος Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 10, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9(2), Τράκας 2, Γκάτζιας 17(3), Φώτογλου 22, Γκούτζιας, Κεμανετζής, Τοπάλης, Θολιώτης 4(1), Κακιούζης 23.

Οι δηλώσεις Μυριούνη

Οι δηλώσεις του προπονητή Χρήστου Μυριούνη μετά τον αγώνα με τους Ίκαρους Σερρών: